Na leteckých dňoch SIAF bude anketa Slovak Golden Wings
TASR
TASR

Na leteckých dňoch SIAF bude anketa Slovak Golden Wings

Na leteckých dňoch budú prvýkrát oceňovať ľudí, pracujúcich v danej oblasti.

Medzinárodné letecké dni SIAF 2013, archívne foto Foto: TASR/Dušan Hein

Sliač 20. augusta (TASR) - Na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF, ktoré budú v dňoch 30. a 31. augusta na Leteckej základni Sliač, sa tento rok prvý raz uskutoční aj anketa Slovak Golden Wings (SGW). Jej cieľom je vyzdvihnúť prácu pilotov, technikov, leteckého personálu, športovcov, výrobcov v leteckom priemysle, pracovníkov školstva, vývoja a výskumu i poskytovateľov služieb v letectve.

Vyhlasovateľom ankety je Slovenská letecká agentúra (SLA). „Našou snahou je, aby sa Slovak Golden Wings stala najprestížnejšou anketou, ktorá bude každý rok zviditeľňovať a oceňovať osobnosti, projekty, inštitúcie, spoločnosti a ďalšie subjekty za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva. Pravidelne každý rok, vždy v predvečer Medzinárodných leteckých dní SIAF, sa bude konať slávnostný galavečer pri príležitosti odovzdávania národných cien v letectve,“ hovorí riaditeľ SLA Hubert Štoksa.

Výsledky národnej ceny letectva za rok 2013 budú historicky prvýkrát vyhlásené počas galavečera, ktorý sa uskutoční 29. augusta 2014 v Štátnej opere v Banskej Bystrici. O príjemnú atmosféru sa svojimi vystúpeniami postarajú Martin Babjak, Katarína Knechtová, Argolla a Orchester Štátnej opery Banská Bystrica so sólistami Dušanom Šimom a Patríciou Solotrukovou. Moderátorkou večera bude Adela Banášová.

Odborní partneri SGW sú Dopravný úrad SR, Letové prevádzkové služby SR, Úrad vojenského letectva Ministerstva obrany SR, Slovenský národný aeroklub, Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilina, Technická univerzita – Letecká fakulta Košice. Anketa bola vyhlásená v januári 2014. Záštitu nad podujatím prevzal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ján Počiatek.

Prvé letecké dni Slovak Air Fest usporiadala SLA v roku 2005 a 2006 na Leteckej základni Sliač. V roku 2007 založila pilotný projekt Národných leteckých dní na letisku v Piešťanoch. Nasledujúci rok pokračovala v založenej tradícii leteckých dní a zorganizovala Slovak Air Fest, Letecké dni Očová 2008. V roku 2011 sa organizácia podujatia opäť vrátila na letisko Sliač. Rekordným ročníkom sa stal rok 2012, keď Leteckú základňu Sliač navštívilo vyše 115.000 nadšencov pre lietanie.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…