V Trenčíne sa odohrá prestížny Yonex Slovak Open 2014 v bedmintone
TASR
TASR

V Trenčíne sa odohrá prestížny Yonex Slovak Open 2014 v bedmintone

V mužskej dvojhre v hlavnom pavúku bude celkovo štartovať 24 mužov, v ženskej časti bude 28 žien v hlavnom pavúku.

Slovenská bedmintonistka Monika Fašungová Foto: TASR/Jakub Súkup

Trenčín 20. augusta (TASR) - Od štvrtka do nedele sa na Ostrove v Trenčíne uskutoční najväčšie slovenské bedmintonové podujatie - medzinárodný turnaj z radu Future Series pod názvom Yonex Slovak Open 2014. Zúčastnia sa na ňom hráči z viacerých krajín ako z Izraela, Švajčiarska, Fínska, Belgicka, Anglicka či Írska. Nebudú chýbať ani slovenskí reprezentanti a hráči Tímu Rio, ktorí bojujú o účasť na olympiáde v Rio de Janeiro 2016. Informoval web Slovenského zväzu bedmintonu (SZBe).

V mužskej dvojhre v hlavnom pavúku bude celkovo štartovať 24 mužov, v kvalifikácii sa ich predstaví 31. Prvým nasadeným hráčom je Rakúšan Matthias Almer, 126. hráč svetového rebríčka. Dvojkou pavúka mal byť Slovák, Jarolím Vícen, ktorému ale stále pretrvávajúce zranenie nedovolí na podujatí štartovať. Najvyššie nasadeným Slovákom sa tak stal Matej Hliničan, aktuálne 187. na svete, ktorý bude štvrtým nasadeným hráčom mužskej dvojhry. V ženskej časti bude 28 žien v hlavnom pavúku a 14 kvalifikantiek. Jednotku zastane Češka Zuzana Pavelková, ktorá sa nachádza na 110. mieste svetového rebríčka. Slovenka Janka Čižnárová, hráčka Tímu Rio je štvrtá, a najvyššie nasadená Slovenka. Len o dve miesta za ňou zaostáva Martina Repiská.

O zlato v mužskej štvorhre zabojuje 20 párov. Jednotkami sú českí reprezentanti Pavel Florián a Ondrej Kopřiva, ktorí vo svete figurujú na 107. mieste. Matej Hliničan sa vo štvorhre predstaví po boku svojho nového indonézskeho trénera Sandy I Komanga. Štvorhra žien je azda najmenej obsadenou disciplínou. O prvenstvo si zahrá len 16 párov, jednotkami sú Češky Šárka Křížková a Kateřina Tomalová.

V mixe bude hrať 22 párov v hlavnej súťaži a 4 kvalifikanti. pavúka. Zo Slovenska sa v miešanej štvorhre predstaví päť dvojíc.

"Verím, že turnaj bude super zorganizovaný po každej stránke. Myslím si, že strava a občerstvenie budú na veľmi vysokej úrovni tak ako aj kvalita a prostredie novej haly (12 kurtov, výška cez 11 m a kompletne spustené led svetlá, k tomu mobilné tribúny pre 400 osôb, vyčlenený priestor pre rozhodcov ako aj VIP sedenie). Dúfam, že sa diváci sa budú môcť prísť pozrieť na kvalitné zorganizovanie podujatia. Verím, že Maťo Hliničan a Janka Čižnárová budú tým hráčskym ťahúňom turnaja v Trenčianskom regióne. Okrem našich zverencov sa na turnaji predstaví aj indonézsky hráč, ktorého sa nám podarilo na tri mesiace dotiahnuť na Slovensko na olympijskú prípravu pre Hliničana a Čižnárovú, ktorí už týždeň pod jeho vedením trénujú v našom športovom centre," povedal pre portál bedminton.sk bývalý slovenský reprezentant a jeden z hlavných organizátorov turnaja Michal Matejka, ktorý sa predstaví aj na kurte.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…