Akcia Apple dosiahla nový rekord, hodnota firmy je 600 mld. USD
TASR
TASR

Akcia Apple dosiahla nový rekord, hodnota firmy je 600 mld. USD

Akcia Apple od konca apríla vyskočila o vyše 30 %. Investori začínajú dôverovať schopnostiam šéfa Tima Cooka, že dokáže ujsť konkurencii a pokračovať v expanzii.\n

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

San Francisco 20. augusta (TASR) - Akcia Apple dnes posilnila na nové historické maximum. Dôvodom sú očakávania investorov spojené s novými produktmi koncernu, ktoré by mali podporiť rast tržieb. Informovali o tom agentúry AP, DPA a Bloomberg.

Potom, čo akcia Apple v utorok (19. 8.) ukončila obchodovanie na rekordnej úrovni, dnes ráno vzrástla až na historické maximum 100,77 USD (75,86 eura) a prekonala doterajší rekord z 21. septembra 2012, keď sa do predaja dostal iPhone 5. Akcia neskôr zmazala časť ziskov a o 15.55 SELČ sa obchodovala po 100,49 USD.

S burzovou kapitalizáciou okolo 600 miliárd USD je Apple najhodnotenejšou spoločnosťou na svete. Hodnota druhej najväčšej firmy Exxon Mobil je viac než o 30 % nižšia.

V septembri 2012 sa akcia Apple predávala nad 700 USD. Koncern však potom zlegalizoval tzv. akciový split, aby jeho akcie boli atraktívnejšie pre malých investorov. Po zohľadnení splitu sa hodnota akcie Apple dostala až na 100,72 USD.

Akcia Apple od konca apríla vyskočila o vyše 30 %. Investori začínajú dôverovať schopnostiam šéfa Tima Cooka, že dokáže ujsť konkurencii a pokračovať v expanzii.

Apple podľa amerických médií 9. septembra predstaví nové produkty. Spoločnosť bude podľa expertov nasledovať súčasný trend a príde s novým smartfónom s väčším displejom. Očakáva sa vysoký dopyt. Podľa skorších informácií denníka Wall Street Journal koncern na začiatok objednal 70 až 80 miliónov iPhonov novej generácie, čo je podstatne viac ako v prípade uvedenia na trh doterajších modelov.

Investori okrem toho očakávajú predstavenie nového prístroja, ktorý by mal podľa Cookovho sľubu otvoriť nové možnosti. Vo všeobecnosti sa počíta s tým, že novým prístrojom budú inteligentné hodinky, ktoré budú mať senzory na monitorovanie zdravia. Apple už tradične neposkytol žiadne detaily týkajúce sa nových produktov.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…