Džezáky roztancujú Kool & the Gang, zahrá aj Till Brönner
SITA
SITA

Džezáky roztancujú Kool & the Gang, zahrá aj Till Brönner

Festival v piatok 26. októbra otvorí slovenská formácia breakFAST. Bohatý program čaká nielen Bratislavu ale aj východoslovenské Košice.

BRATISLAVA 21. augusta - Line-up jesenných Bratislavských jazzových dní, ktoré sa budú konať 26. až 28. októbra, posilnil nemecký trubkár Till Brönner.

Agentúru SITA o tom v utorok informovala PR manažérka podujatia Silvia Turnerová. Džezový muzikant, ktorý spolupracoval s hviezdami ako Dave Brubeck, Chaka Khan, Tony Bennett, Annie Lennox, Melody Gardot či Al Di Meola, vystúpi v bratislavskej Inchebe v sobotu 27. októbra.

Till Brönner sa narodil v nemeckom Viersene, no blízky je mu aj taliansky Rím, kde sa začal venovať štúdiu džezovej hry na trúbke.

Talentovaný spevák, skladateľ, aranžér a producent počas svojej doterajšej kariéry získal päť Echo Music Awards a dve nominácie na Grammy, z čoho jedna bola za najlepšie džezové inštrumentálne sólo.

Till Brönner: Just the way you are

Príde aj Dianne Reeves či Elif Caglar

Hudba Tilla Brönnera je unikátnym džezom ovplyvneným fusionjazzom a bebopom, pre ktorý je charakteristické rýchle tempo, inštrumentálna virtuozita a improvizácia založená na kombinácii harmónie a melódie. K takejto hre sa dostal pomocou hudby Louisa Armstronga a Charlieho Parkera už počas dospievania.

"Bebop som počul prvýkrát ako trinásťročný a vyrazilo mi to dych. Až tak, že som si myslel, že je to neslušné. Hudba bola akoby ženou a vstupovala do mňa.“ Od tohto momentu Brönner prepadol vášni pre hudbu a najmä džez. Vo svojej doterajšej kariére sa podieľal na viac ako pätnástich štúdiových albumoch, pričom nejde len o džezové, ale i country či popové diela.

Okrem Tilla Brönnera sa na 38. ročníku festivalu Bratislavské jazzové dni predstaví americká formácia Kool & the Gang (28. októbra), taliansky spevák Mario Biondi (26. októbra) a americká džezová speváčka Dianne Reeves (27. októbra). Už v apríli organizátori džezákov zverejnili účasť Elify Caglar.

Elif Caglar: Say Where You're At

Kool & the Gang aj v Košiciach

Festival v piatok 26. októbra otvorí slovenská formácia breakFAST, ktorá vlani triumfovala v súťaži o najlepšieho interpreta na Pódiu mladých talentov dobrej hudby Nadácie SPP. Toto víťazstvo im automaticky zabezpečilo účasť na hlavnom pódiu podujatia nasledujúceho ročníka.

Vstupenky na trojdňový festival sú už v predaji prostredníctvom sietí Ticketportal a Tiposticket. V predaji sú nielen permanentky na celý festival za 60 a 90 eur, ale aj jednodňové vstupenky v cenách 20, 25 a 35 eur. K dispozícii je tiež VIP permanentka za 180 eur.

Skupina Kool & the Gang, ktorá má na svojom konte také hity ako Jungle Boogie, Celebration, Get Down On It, Ladies\' Night, Fresh alebo Cherish, sa tento rok predstaví aj na košickej edícii džezákov. Kým v Bratislave vystúpi v nedeľu, Košice sa jej dočkajú už v piatok 26. októbra. Dejiskom jej koncertu bude Infiniti aréna. Vstupenky na košický koncert sa predávajú za 16 eur, v deň vystúpenia bude vstupné 18 eur.

Kool & The Gang a ich Celebration

Kool & The Gang: Fresh

Už ste čítali?

V talianskych Alpách sa mení sneh na ružovo: Čo to spôsobilo?…

V obľúbenej turistickej lokalite sa sneh mení na ružovo. Pozrite si tento…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…