Bratislavský Nočný beh je takmer vypredaný
TASR
TASR

Bratislavský Nočný beh je takmer vypredaný

Organizátori evidujú 4250 registrovaných účastníkov.

Ilustračné foto Foto: bratislavamarathon.com

Bratislava 10. septembra (TASR) - O štart na 6. ročníku populárneho bratislavského nočného behu Telekom Night Run v sobotu 13. septembra o 20.00 h je veľký záujem.

"Vyzerá to tak, že znova preteky vypredáme. Sme nesmierne radi, že ľudia sa takto rozbehali. Teší nás, že Telekom Night Run si získava čoraz viac priaznivcov a príde opäť viac ľudí ako v predchádzajúci rok," uviedol v stredu na tlačovej konferencii v obchodnom centre Retro riaditeľ Telekom Night Run Peter Pukalovič a dodal: "Registrovaných máme 4250 účastníkov, pričom vlani štartovalo 3555 bežcov." Za 5 rokov existencie narástol počet účastníkov takmer štvornásobne: z 895 v premiérovom ročníku 2009 a 3555 na vlaňajšom.

Minuloročné prvenstvá budú obhajovať Imrich Magyar (Loko Trans Šurany/AC Nové Zámky) a Petra Fašungová (SportDiag team Senec/VŠC Dukla Banská Bystrica). "Nepozývame žiadnych bežcov zo zahraničia, chceme aby preteky vyhral niektorý zo slovenských bežcov," pripomenul športový riaditeľ z organizátorskej BE COOL, s. s r.o. Marcel Matanin.

Štartové číslo jeden bude mať primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Na štarte bude aj Katarína Berešová, účastníčka OH 2012 v Londýne. Oproti vlaňajšku došlo k niektorým zmenám. Štart a cieľ bude v areáli Eurovea. Pôvodnú dĺžku trate posunuli z 9 na 10 km. Povedie aj uličkami Starého Mesta. Atraktívny je úsek trate v tuneli, pribudol aj zaujímavý úsek v prístave, ktorý bude oživený svetelnými efektmi. "Pre plynulejší priebeh bežcov zaradíme podľa nahlásených časov do štyroch koridorov, z ktorých vybehnú na trať v štvorminútových intervaloch. Desať kilometrov dlhú trať chceme stabilizovať, aby si bežci mohli z roka na rok kontrolovať svoju výkonnosť," dodal M. Matanin. Telekom Night Run odštartujú o 20.00 h v hlavnom spravodajstve televízie JOJ.

Novinkou je nočný beh pre deti Rexík, ktorý sa uskutoční v piatok 12. septembra o 19.30 h na Hlavnom námestí. Súťažiť sa bude v 6 vekových kategóriách chlapcov a dievčat od 5 do 15 rokov. Ďalším zaujímavým atletickým podujatím v hlavnom meste Slovenska bude 3. ročník dm ženského behu na 4 a 10 km, ktorý sa uskutoční v sobotu 27. septembra o 15.00 h so štartom a cieľom na Hlavnom námestí.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…