Ples v opere sprevádza celoslovenská finančná zbierka na pomoc deťom
TASR
TASR

Ples v opere sprevádza celoslovenská finančná zbierka na pomoc deťom

Široká verejnosť môže do zbierky prispievať od 17. decembra do 23. januára 2015.

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Turanovič

Bratislava 17. decembra (TASR) - Celoslovenskú finančnú zbierku na pomoc klinikám detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny dnes v Bratislave vyhlásili organizátori Plesu v opere. Dobročinný charakter jednej z najprestížnejších udalostí spoločenského diania na Slovensku tak pri príležitosti jej jubilejného 15. výročia rozširujú a v spolupráci s Nadáciou Markíza do neho zapájajú aj širokú verejnosť. Tá môže do zbierky prispievať od 17. decembra do 23. januára 2015. Darcovia podporia svojím príspevkom kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny a navýšia tak finančný výťažok od hostí Plesu v opere. Do zbierky sa môžu zapojiť zaslaním ľubovoľnej SMS správy v hodnote dve eurá na číslo 829 alebo prostredníctvom finančného príspevku na číslo účtu 333 222 322/1111.

"Za tie roky sa nám podarilo presiahnuť, vrátane budúcoročného plesu, ktorý bude 10. januára, hodnotu viac ako jeden milión eur," zhodnotil štedré príspevky hostí Plesu v opere generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič s tým, že uvedenú sumu sa podarilo vyzbierať za šesť ročníkov podujatia od limitovaného počtu ľudí. "Naše ambície rastú, chceme k tejto myšlienke dostať aj ľudí mimo samotného plesu," ozrejmil Lančarič. "Tento rok sme reaktivovali činnosť našej nadácie, ktorá sa zameriava na pomoc deťom, v spojení so spoľahlivým partnerom, ako je spoločnosť Orange, chceme posunúť naše aktivity o stupienok vyššie," oznámil na tlačovej konferencii generálny riaditeľ televízie Markíza Matthias Settele.

Výťažok spoločnej zbierky podporí štyri špecializované detské fakultné nemocnice v Košiciach, Banskej Bystrici, Martine a v Bratislave. "V každej je špičkové pracovisko, detské ARO. Pomoc sa rovnomerne rozdelí po celom Slovensku a pôjde podľa množstva, ktoré sa vyberie, v optimálnom prípade na nejaký špičkový prístroj, ktorý by sme si za normálnych okolností nemohli dovoliť," povedal pre TASR Marián Hargaš z Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU a DFNsP Bratislava a hlavný odborník ministerstva zdravotníctva SR pre pediatrickú anestéziológiu a intenzívnu medicínu.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…