Facebook, Twitter, Youtube, Google a ich rok 2014
TASR
TASR

Facebook, Twitter, Youtube, Google a ich rok 2014

Dnes budeme bilancovať. Pozrieme sa na to, o čom sa tento rok hovorilo na sociálnych sieťach. Zistíme, čo Slovákov najviac trápilo. A pozrieme si aj tie naj videá roku 2014.

Bratislava 23. decembra (TABLET.TV) - Za ešte stále aktuálnym rokom sa obzrela aj najväčšia sociálna sieť Facebook. Na základe toho, ako často sa objavovali jednotlivé témy v príspevkoch na sieti, Facebook zistil, že sa najviac hovorilo o Majstrovstvách sveta vo futbale. Na druhom mieste skončilo vypuknutie vírusu ebola, nasledovali voľby v Brazílii, zosnulý herec Robin Wiliams a Ice Bucket Challenge.

Twitter v ničom nezaostáva. Aj keď nepriniesol rebríček tých naj udalostí, najväčšie diskusie vyvolali napríklad témy ako únos dievčat v Nigérii, šialenstvo Svetového pohára, stratené malajzijské lietadlo či dáždniková revolúcia v Hong Kongu. Najviac retweetovaným príspevkom roka stále zostáva ten, ktorý uverejnila Ellen Degeneres. Oscarová selfie, ktorú Twitter volá aj ,,Zlatý Tweet“ má viac než 3 milióny retweetov. Sieť priniesla aj infografiku jednotlivých mesiacov a populárnych tweetov.

Veľa o nás prezradia aj heslá, ktoré sme počas roka vpisovali do najväčšieho internetového vyhľadávača. Najčastejšie sme v roku 2014 hľadali Facebook, ďalej Youtube a tretím najhľadanejším bol Pokec. Skokanom roka sa stala cyklistická súťaž Tour de France, mnohých zaujímali aj informácie o mŕtvej speváčke Ivete Bartošovej. Chceli sme vedieť aj to, kto je romantik, čo je scientológia a prečo cvičiť. V roku 2014 sme spomedzi jedál najviac hľadali torty.

Slovenskému Youtubu tento rok dominovali talentové súťaže, žartíky, romantika či hudobné videá. Prvé miesto si získalo svadobné prekvapenie a druhé miesto obsadila sestra Christina. Prekvapilo aj tretie najvirálnejšie video, tento raz z podzemnej garáže. Aj u nás bodoval pavúčí pes z Poľska, ktorý bol v rámci svetového rebríčka najpopulárnejšou snímkou. Slovenský aj svetový rebríček majú ale jedného víťaza, čo sa týka hudobných videoklipov – Katy Perry a jej Dark horse. Youtube sa tento rok dočkal aj rekordnej sledovanosti. Môže za to klip Gangnam style, ktorý videlo viac než 2 miliardy 147 miliónov ľudí, čo je akoby si ho pozrel každý tretí človek našej planéty. Tento rekord rozbil počítadlo zhliadnutí videoplatformy, takže ho ľudia v Googli museli preprogramovať. Znamená to, že Youtube aktuálne čaká na nové rekordy.

V Týždni na webe vám prinášame aj najlepšie momenty z 233 virálnych videí roku 2014. Do sedem minútového videa, plného adrenalínu, ich spojil režisér, herec a video editor Luc Bergeron.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…