Ešte ste nepočuli o SEO?
esz
esz

Ešte ste nepočuli o SEO?

V súčasnosti stále mnohí podnikatelia nepoznajú pojem SEO. Je to však základ propagácie pre váš web, aby vás našli tí, ktorí vás skutočne hľadajú.

Reklama kedysi, to bola reklama v televízii či v novinách, plakáty, bilboardy - marketing zameraný na široké masy ľudí, ale pomerne málo cielený. Reklamu na liek proti boleniu hlavy si vypočuje v televízii aj ten, koho hlava vôbec nebolieva.

Ako teda reklamu zacieliť lepšie? Jednou z možností je propagácia prostredníctvom internetových vyhľadávačov. Tam si produkt vyhľadá ten, kto ho skutočne potrebuje.

SEO (Search Engine Optimization) je optimalizácia pre webové vyhľadávače. Snaží dostať webovú stránku na prvé miesta vo vyhľadávačoch ako je google. Robí sa vzhľadom na vybrané kľúčové slová. Napríklad pre stránku firmy, ktorá ponúka služby pre podnikateľské subjekty, vyberieme kľúčové slová ako založenie firmy, zmeny v sro, virtuálne sídlo, ready made spoločnosti a pod. Chceme, aby pri zadaní niektorého z týchto slovných spojení vyhľadávač zobrazil stránku na popredných miestach.

Presný spôsob usporiadania stránok je firemným tajomstvom vyhľadávačov. V zásade ale poradie závisí najmä od dvoch faktorov. Dôležité je, ako často a v akej podobe sa kľúčové slovo nachádza na web stránke. Druhým kritériom je to, koľko iných stránok obsahuje link odkazujúci na váš web.

Ak teda na web hoci aj s kvalitným obsahom žiadna iná stránka neodkazuje, je pre vyhľadávače skoro neviditeľný. Majiteľ novej stránky môže čakať, kým si ju všimnú a začnú na ňu iné stránky odkazovať. Väčšinou však čakať nechce. V takom prípade si môže dať urobiť seo optimalizáciu.

Budovanie spätných odkazov (link building) však nejakú dobu trvá, ďalší čas zaberie, kým vyhľadávače tieto odkazy zaregistrujú a zvýšia pozíciu optimalizovanej stránky. Ak chcete rýchlu propagáciu na internete, je na začiatku vhodné seo kombinovať s inou formou internetového marketingu (napr. PPC reklamou).

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…