Marek Hamšík si zahrá v jednom tíme s Lionelom Messim
SITA
SITA

Marek Hamšík si zahrá v jednom tíme s Lionelom Messim

Slovenský futbalista sa zatiaľ s argentínskou hviezdou stretol na trávniku iba ako jeho súper, teraz bude možno čas aj na to, aby si spolu pohovorili.

BRATISLAVA 7. júna - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie a hráč talianskeho SSC Neapol Marek Hamšík si pozrie priamo na štadióne v Poznani zápas majstrovstiev Európy Taliansko - Chorvátsko.

Vstupenky na tento duel mu pomohol získať jeho spoluhráč z Neapola Morgan De Sanctis, píše sa na webovej stránke slovenského futbalistu. Dvadsaťštyriročný rodák z Banskej Bystrice označil za najpamätnejší okamih uplynulej sezóny víťazstvo Neapola v Talianskom pohári.

Neapol získal trofej po dvadsiatich troch rokoch. Hamšík v druhej polovici júna nastúpi za výber Lionela Messiho na charitatívnych podujatiach.

"Zatiaľ neviem, s kým sa tam stretnem. Nepoznám veľa podrobností. Ja som akurát rád, že tam môžem tiež ísť," povedal na margo exhibičných stretnutí 21. júna v Bogote a 23. júna v Miami Hamšík a pokračoval: "Na trávniku sme sa s Lionelom Messim stretli ako súperi v auguste minulého roka, keď sme hrali s Neapolom proti Barcelone. Vtedy sme spolu nehovorili. Možno teraz počas exhibičných duelov bude na to príležitosť. Sám som zvedavý, ako to bude."

Najmladší kapitán reprezentácie v histórii slovenského futbalu označil majiteľa SSC Neapol De Laurentiisa za jedného z hlavných strojcov neapolského úspechu. "V uplynulých sezónach investoval veľké peniaze do prestupov a mužstvu to jednoznačne pomohlo. Neapol nemá finančné problémy, lebo náš prezident to má dobre zorganizované," nechal sa počuť Hamšík, ktorého fanúšikovia uvidia na exhibičnom zápase aj na Slovensku.

Spoločne s hokejistom Michalom Handzušom stredopoliar Neapola zorganizuje charitatívne podujatie pre hemofilikov Športové hviezdy Slovenska deťom a v rámci neho nastúpi proti Mufuze. Počas práve prebiehajúcej dovolenky chce Hamšík stráviť čas s rodinou v Banskej Bystrici a po dvoch hodinách s tenisovým trénerom vyzve v "bielom športe" viacerých kamarátov.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…