Akčná matka cvičí originálne cviky: Namiesto činiek používa deti
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Akčná matka cvičí originálne cviky: Namiesto činiek používa deti

Každá matka vie, že postava po pôrode nie je celkom tým, čím bývala a aby sa opäť dostala do formy, musí začať cvičiť. Táto žena však namiesto činiek používa pri cvičení celkom iné závažia.

Takto Anna Strode cvičí so svojimi deťmi — Foto: reprofoto/instagram

MELBOURNE 26. apríla – Ak máte doma dve malé deti, činky nepotrebujete. Zdá sa, že toto si myslí aj mladá mamička Anna Strode (31) z austrálskeho mesta Melbourne, ktorá začala po pôrode cvičiť zaujímavým spôsobom. Do cvičenia zapája svoje malé dvojčatá. A ako deti rastú, sú to čoraz ťažšie závažia.

Cvičiť sa dá rôzne a jedným zo spôsobov je využitie váhy vlastného tela, s ktorou cvičíte. Ale cvičiť môžete aj so závažiami, ktorými sú vaše deti. Presne ako Anna Strode, ktorá si po pôrode dvojčiat uvedomila, že sa potrebuje zbaviť prebytočných kilogramov. Popri starostlivosti o deti je však ťažšie nájsť si čas na seba. A tak jej napadlo, že do cvičenia zapojí aj svojich dvoch synov a posilňovanie sa tak stane zábavou a jednou z ich spoločných aktivít. Postupne, ako cvičila a synovia rástli, sa jej zvyšovala záťaž, ktorú dvíhala. Ako Strode tvrdí, spočiatku bolo posiľňovanie s deťmi jednoduchšie. Časom, keď začali vážiť dokopy okolo 20 kg, bolo už cvičenie celkom náročné.

Cvičenie pre celú rodinu

Podľa Mamičky Strode si jej roční synovia Lachie a Samuel cvičenie užívajú a veľmi sa im páči. Je pre nich zábavné mamu pozorovať a keď ich do cvičenia zapojí, vnímajú to ako hru. Občas ich posadí aj do hojdacích kresielok, z ktorých sa na ňu môžu pozerať alebo ich zoberie von na deku, kde cvičí s nimi a občas jej dokážu nahradiť aj činky. "Stačí mi 20 minút denne a potom sa už venujem svojich synom a robím klasické veci. Ale ani počas cvičenia ich neopúšťam a to sa mi páči," hovorí Strode. Teší sa tiež z toho, že hoci veľa času strávi dojčením, prebaľovaním a ostatnými aktivitami, je spokojná, že si dokázala nájsť čas aj na seba, aby urobila niečo pre svoje zdravie. Pri cvičení s dvojčatami sa niekedy zapája aj jej snúbenec.

Výsledky sa dostavia časom

Je to aj o kreativite, motivácii a snahe, pretože keď sa chce, všetko sa dá. Strode cvičí pri deťoch, aj keď sa kúpu vo vani, keď sa doma hrajú, sú vonku na prechádzke alebo v záhrade. "Výsledky sa nedostavia hneď, ale keď naozaj pravidelne cvičíte aspoň 20 minút denne, na postave to začne byť vidno," odporúča Strode svoj nápad, ako si nájsť popri starostlivosti o deti čas na cvičenie. Samozrejme, už samotné dvíhanie detí na ruky a nosenie ich je ako taká posilňovňa, keď však pridáte cviky, ako táto mladá žena, výsledky sú viditeľnejšie.

V priloženom videu, ktoré Anna Strode uverejnila na svojom instagrame, môžete vidieť, ako cvičí so svojimi malými deťmi.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…