Reštaurácia v Londýne bude unikát. Rezervácie má už 28-tisíc ľudí
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Reštaurácia v Londýne bude unikát. Rezervácie má už 28-tisíc ľudí

Keď šokovať, tak poriadne. Keď ísť do niečoho, tak naplno. Toto si zrejme povedali zakladatelia istej reštaurácie v Londýne, ktorých koncept tak zaujal ľudí, že už teraz majú beznádejne všetko rezervované.

Ilustračné foto — Foto: pixabay

Nič pre prudérnych ľudí! Nová londýnska reštaurácia bude totiž všetko iné, len nie štandardná. Hosti v nej totiž budú môcť byť nahí. Zdá sa ale, že tento koncept ľudí zaujal v pozitívnom slova zmysle, pretože namiesto pohoršenia a bojkotu sa musí podnik už teraz vysporiadať s tým, že na čakacej listine má ešte pred otvorením 28-tisíc ľudí. Konkrétne číslo sa aktuálne na stránke podniku vyšplhalo v čase uzávierky článku na 28 398 čakateľov.

Fotografovanie zakázané!

Aby to však nebolo príliš prízemné, koncept reštaurácie The Bunyadi má trochu hlbší rozmer. Svojich návštevníkov chce pri vstupe do nej totiž zbaviť všetkých nástrah moderného života. Tu sa tak budú môcť zbaviť telefónov, elektrického osvetlenia, ale aj oblečenia. Jednoducho, odhaliť sa tak, ako je to maximálne možné. 

Už teraz má podnik v poradovníku 28-tisíc nadšených záujemcov, no zdá sa, že nie všetci sa stihnú dostať na rad. Ako totiž informoval britský Mirror, reštaurácia bude otvorená len 3 mesiace a má kapacitu iba 42 ľudí. Zatiaľ nie je jasné, kde vlastne bude umiestnená, no otvorená by mala byť v júni. Aspoň nebude hosťom príliš zima, keď budú stolovať len tak, ako ich pánbožko stvoril. Celá reštaurácia sa pritom bude niesť v naturálnom štýle, vrátane jedla, riadov či príborov, ktoré vraj majú byť jedlé. Pre hostí budú pripravené skrinky a šatne, kde sa budú môcť vyzliecť a v tejto reštaurácií je preto z pochopiteľných dôvodov zakázané fotografovanie.

„Myslím si, že ľudia by si mali užiť a zažiť večer vonku bez akýchkoľvek nečistôt – žiadne chemikálie, umelé farbivá, elektrina, plyn, telefóny a ak chcú, tak ani oblečenie. Myšlienkou je zažiť skutočné oslobodenie,“ zhodnotil nápad zakladateľ Seb Lyall. Podľa neho mali skutočne veľa práce s navrhnutím priestoru, ktorý má byť hlavne diskrétny a dôležitým prvkom tam budú napríklad bambusové priečky. „Niet pochýb o tom, že to bol pre nás doteraz najnáročnejší projekt, ale sme z neho nadšení,“ dodal.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…