Chlapec predáva limonádu. Výťažok použije na svoju vlastnú adopciu
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Chlapec predáva limonádu. Výťažok použije na svoju vlastnú adopciu

Malý, len 9-ročný chlapec menom Tristan Jacobson si otvoril stánok, v ktorom predáva limonádu. Nejde však o žiadnu brigádu, ktorou by si chcel privyrobiť na vreckové alebo vytúženú hračku, či o číry detský vrtoch. Tristanov zámer má totiž oveľa hlbší rozmer, ktorý chytí za srdce.

Tristan predáva limonádu, aby zarobil na súdne poplatky. — Foto: Twitter/Good Morning America

Deväťročný Tristan nemal jednoduchý život, no jeho nápad sa stretol s obrovským pochopením ľudí, ktorí mu chcú pomôcť. Niektorí totiž zájdu do mesta Springfield v americkom štáte Missouri len preto, aby si mohli limonádu kúpiť a chlapcovi prispieť. Chlapec má jasný cieľ, ku ktorému majú dopomôcť práve peniaze z predaja malinovky – chce získať finančné prostriedky na jeho vlastnú adopciu, presnejšie, na súdne poplatky s tým spojené.

Tá pravá mama

O Tristanovom osude sa postupne dozvedá už celý svet, chlapec totiž okamžite zaplnil stránky svetových médií. Svoje nápoje predáva za jeden dolár a slušne sa mu darí, čo znamená, že nápad sa osvedčil a prekonal hádam všetky očakávania.

Tristana si chce totiž osvojiť Donnie Davisová. Má to ale jeden háčik – rodina nemala dosť peňazí na súdne poplatky. A preto sa situácie chopil malý Tristan, ktorý síce prišiel s navonok detinským nápadom, no nakoniec zaznamenal úspech. „Tristan je náš syn, v našich srdciach. Ale chceme to aj oficiálne a on chce mať naše priezvisko,“ cituje pani Davisovú britský The Telegraph. 

Celý príbeh je mierne zamotaný. Donnie Davisová totiž žila so svojím, teraz už bývalým manželom, ktorý ju ale podviedol len s 15-ročným dievčaťom. A práve z toho románika vzišiel malý Tristan, ktorého si chce Donnie osvojiť, a on je rozhodne za. K Davisovcom prišiel chlapec žiť po tom, ako ho jeho drogovo závislá matka a k tomu ešte aj prostitútka opustila a on sa dostal do útulku pre bezdomovcov. Mimochodom, kvôli svojej biologickej matke trpí Tristan poruchami pozornosti, ale aj depresiou. Tá totiž mávala sexuálny styk s cudzími ľuďmi v miestnosti, kde sa nachádzal aj Tristan. 

Pre lokálne noviny Tristan povedal, že Donnie je jeho rodič. „Som šťastný, pretože mám mamičku, ktorá ma miluje,“ nechal sa počuť. Rodina potrebovala na poplatky podľa portálu Huffington Post údajne až 10-tisíc dolárov, no vďaka Tristanovej snahe a podpore jeho tútorov sa im podarilo vyzbierať už 7-tisíc a ďalšie financie sa im podarilo získať prostredníctvom internetu cez donorov. Zvyšok peňazí chce rodina investovať do jeho vzdelávania. „Nedá sa ani slovami vyjadriť, ako veľmi ďakujem všetkým, ktorí nás podporili a dali nám dary,“ povedala pani Davisová.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…