Tri tajomstvá, ako prežiť dobrý život, od 100-ročnej ženy
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Tri tajomstvá, ako prežiť dobrý život, od 100-ročnej ženy

Storočná žena prezradila tajomstvá šťastného života. Povedala ich od srdca, a preto sú úprimné a jednoduché. Ale v jednoduchosti je krása. Takto prežijete dobrý život.

100-ročná Joyce Cox s vnučkou Lisou — Foto: reprofoto/huffingtonpost

Keby ste mali 100 rokov, aký odkaz by ste nechali ostatným, aby ste im prezradili, v čom spočíva tajomstvo dobrého života? Táto žena prezradila rovno 3 tajomstvá, ktoré sú tými správnymi ingredienciami pre dobrý život.

Múdrosť prichádza s vekom, hovorí sa, a človek, ktorý má za sebou celé storočie, už predsa len o živote toho vie dosť veľa a prichádza na to, čo bolo v živote dôležité. Táto pani menom Joyce Cox, oslávila svoje sté narodeniny minulý rok a jej vnučka s manželom od nej chceli počuť nejaké rady. Keďže ešte stále bola v dobrej psychickej kondícii a oni boli zvedaví, ako sa jej to podarilo, rada im o tom porozprávala.

Inšpiratívna žena

"Vždy nás zdravila s úsmevom, vždy prejavovala nefalšovaný záujem o to, čo sme robili a niekedy si dokonca spomenula na také detaily z môjho života, na ktoré som už aj sama zabudla. Jej pamäť bola vždy úžasná a vždy mala svoj názor," opísala ju jej vnučka Lisa Cox pre magazín The Huffington Post. Aj sama si uvedomovala, že dosiahla úžasný životný míľnik a podľa jej slov si užila dobrý život.

Toto sú 3 tajomstvá dobrého a dlhého života podľa 100-ročnej ženy, od ktorej sa máme čo učiť. Jej tajomstvá sú úprimné a jednoduché, ale v jednoduchosti je krása, aj pravda.

1. Jedzte obyčajné jedlo

Kuchynská filozofia tejto dámy bola jednoduchá. Stačí jesť skutočné jedlo. Vždy jedla domácu stravu, ktorú si pripravovala doma a nikdy nevlastnila mikrovlnku. Zdá sa, že polotovarom vo svojej domácnosti povedala rázne nie. Nikdy nehovorila ani o diétach, ani si nepotrpela na špeciálne zdravé potraviny, ktoré sú teraz také populárne, no napriek tomu sa v zdraví dožila krásneho jubilea, o akom môžeme snívať.

2. Každý deň sa prebúdzajte s úsmevom

Byť vďačný za každý deň a aj napriek tomu, že niektoré sú lepšie ako iné, každý deň vnímať ako dar. Uvedomovala si, aký je život cenný a mala v sebe zakorenený hlboký optimizmus a schopnosť vidieť vždy vidieť pozitívnu stránku veci. Pozitívne myslenie ju neopustilo ani pri ťažkých životných skúškach a aj to je jej receptom na šťastný život. Dôležitý je totiž náš postoj k životu.

3. Nechoďte za rýchlymi ženami a pomalými pretekárskymi koňmi

Ako hovorí jej vnučka Lisa, po tejto vete prepukli do smiechu a napadli jej dve možné vysvetlenia, ako to babička mohla myslieť. Buď tým chcela povedať, aby mali vždy zmysel pre humor. Napriek tomu, že pomaly už strácala zrak aj sluch, šibalský zmysel pre humor ju neopúšťal. Mohla tým však myslieť aj radu – zostať sám sebou a stáť si za svojimi hodnotami.

Nemala ľahký život, napriek tomu zostala optimistická

Napriek svojmu pozitívnemu pohľadu na svet, nemala život ľahký. Ako hovorí jej vnučka, stará mama zažila veľkú hospodársku krízu, ovdovela pred 48 rokmi, ale nikdy sa znovu nevydala, ale vnímala to, aký je život vzácny a ako ľahko môže pominúť. Pred rokmi prežila rakovinu čreva, a jej minulosť mala teda aj svoje tienisté miesta, ale napriek tomu videla svet pestrý a farebný každý deň. Aj napriek všetkému zlému si vždy, keď sa dalo, vybrala "byť šťastná".

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…