Žena netušila, že je tehotná a porodila doma. Z reakcie priateľa je v šoku
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Žena netušila, že je tehotná a porodila doma. Z reakcie priateľa je v šoku

Mladá žena menom Sasha Hoodová netušila, že je tehotná. V jej prípade išlo o naozaj zriedkavý jav, keďže brala antikoncepciu a počas celého tehotenstva menštruovala. Pôrod na ňu prišiel doma a to, ako sa zachoval jej priateľ, nemožno nazvať inak ako úžasným gestom.

Sasha so svojím priateľom. — Foto: Facebook/Sasha Hood

SANDBACH 11. júna - Žiadne tehotenské príznaky ani veľké brucho. Mladá 24-ročná žena jednoducho nemala odkiaľ tušiť, že nosí pod srdcom dieťa.

Môže sa to stať

Jedného marcového večera sedela Sasha, ktorá žije v britskom meste Sandbach, doma so svojím priateľom Marcom, keď dostala kŕče. „Dala som si lieky proti bolesti a šla som spať. Na druhý deň som išla dokonca do práce,“ cituje ju The Sun. Keď sa však vrátila domov, bolesti začali byť silnejšie a tak navštívila svoju lekárku. „Bola som šokovaná, keď ma poslala na pôrodnícke oddelenie,“ opísala žena.

Tam sa zistilo, že je v 28 až 32 týždni tehotenstva. Marc už vtedy reagoval ako správny džentlmen. Nielenže ho tehotenstvo jeho priateľky nevystrašilo, bol rád, že nemá nejakú vážnu chorobu. „Najprv som si povedal, že je to šialené. No hneď na to som si povedal, že je to vlastne úžasné,“ priznal. 

Zdravotníci im oznámili, že ani antikoncepcia nefunguje na 100 percent a takéto prekvapenie teda môže nastať, hoci je to zvláštny jav. Akonáhle bolesti ustúpili, pár sa vybral domov. No najväčší šok ešte len prišiel.

Minúty strachu

Po niekoľkých hodinách sa totiž bolesti znovu vrátili a tak si chcela Sasha napustiť vaňu, aby sa uvoľnila. Zrazu však podľa vlastných slov pocítila nutkanie tlačiť a začala rodiť. Marc bol však celý čas pri nej a na telefónnej linke mal zdravotníkov. V kúpeľni rozložil uteráky a celý čas svojej priateľke pomáhala bol oporou. 

Keď sa narodil chlapec, ktorý dostal meno Theo, novopečení rodičia si uvedomili, že je ticho a nekričí. „Bolo to desivé, keď sme zistili, že dieťatko má okolo krku omotanú pupočnú šnúru,“ opísala minúty hrôzy Sasha. Opäť pomohli Marc a lekári, ktorí mu poradili, ako ho vyslobodiť. Následne chlapca zabalil do uteráka a podal Sashi. 

Znie to neuveriteľne, ale všetci aktéri nečakaného pôrodu boli v absolútnom poriadku. Z Marca sa stal šťastný otec a jeho stará mama vraj plakala od radosti. 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…