Oddych v znamení Európy
Dobré noviny
Dobré noviny

Oddych v znamení Európy

Vianoce sú už za nami, ale neznamená to, že skončil čas darčekov a oddychu. Z každého si treba užívať po dúškoch a v pravidelných intervaloch. Ak ste sa po celý rok nezastavili a pracovali od svitu do mrku, zaslúžite si relax.

Veríme, že s nami súhlasíte. Ak je tomu tak, máme pre vás zaujímavé tipy na kvalitnú dovolenku. Nemáte dostatok času, alebo veľa peňazí nazvyš? Hľadáte skvelý kompromis rozumnej ceny a dní plných zážitkov? Dovoľte, aby sme vám poradili.

Dovolenka v Bulharsku je vhodná pre rodiny s deťmi, ale aj pre mladých ľudí bažiacich po nespútanej zábave. V ponuke je viacero rezortov, takže je veľmi ľahké nájsť pre vás ten najvhodnejší. V prípade, že ste vyznávačom športových aktivít, ste na správnej adrese. Bulharsko je rajom pre vodné športy, turistiku (viac ako 35 000 km označených turistických chodníkov), ponúka výborné možnosti zjazdového lyžovania i kvalitné stopy pre bežkárov. Nesmieme opomenúť ani tamojšiu kuchyňu. Národným jedlom je studená jogurtová polievka s uhorkou, paprika alebo baklažán plnený mäsom a poriadne korenené rolky z mletého mäsa. K dispozícii máte široký výber čerstvého ovocia, mnoho stánkov s rôznymi druhmi rýchleho občerstvenia. Vo chvíľach dokonalej pohody si môžete vychutnávať mimoriadne obľúbenú silno sladenú kávu. Už je iba na vás, či si všetky tieto informácie overíte na vlastnej koži.

Sľúbili sme vám viac ako jeden typ na skvelú dovolenku. Európa ostáva naším cieľom aj naďalej. Ešte lepšou správou je, že nemusíte nikam cestovať. Stačí sa pozrieť okolo seba. V dámskom magazíne www.dianka.sk odporúča redakcia naše Tatry a rôzne aquaparky. Krajina, v ktorej žijeme, je malá a v rámci Európy skutočné maličká. Avšak o to viac krás ukrýva. Veď kto iný sa môže pochváliť nespočetným množstvom termálnych a minerálnych prameňov, desiatkami jedinečných jaskynných útvarov, najkrajšími hradmi a zámkami? Plným právom sme boli podľa vydavateľstva Lonely Planet, zvolení v top 10 najlepších destinácii roku 2013. S propagáciou nášho kúsku Zeme, nám s istotou pomôže aj to, že metropola východu Košice, získala titul Európske hlavné mesto kultúry na rok 2013.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…