Na festivale Pohoda vystúpia Zlokot, Vec aj Davová psychóza
SITA
SITA

Na festivale Pohoda vystúpia Zlokot, Vec aj Davová psychóza

Na zozname 17. ročníka festivalu Pohoda je už 29 interpretov, z toho 23 zo zahraničia.

BRATISLAVA 4. januára - Na festivale Pohoda, ktorý sa bude konať 11. až 13. júla, vystúpi aj slovenská superskupina Zlokot, rapper Vec a punk-rocková formácia Davová psychóza. V piatoka v uplynulých dňoch o tom informovali organizátori 17. ročníka podujatia.

Vec na trenčianskom letisku predstaví okrem staršej tvorby aj kúsky z nového albumu Stereo Farbo Slepo (2012). Spolu s Vecom vystúpi Škrupo, ktorý s ním na novú štúdiovku nahral niekoľko skladieb. Sprevádzať ich bude Champion Sound livě band, dvorná sprievodná kapela Prago Union.

Punk-rocková skupina Davová psychóza sa na slovenských festivaloch ukáže po niekoľkých rokoch absencie. Kapela, ktorá je na scéne už 25 rokov, zvykne v ostatných rokoch koncertovať a tvoriť len zriedkavo, keďže jej líder Jano Kassa žije dlhodobo v Austrálii.

Líder Davovej psychózy potvrdil svoju účasť

"Sme radi, že Jano pred pár dňami potvrdil prílet na Slovensko v prvej tretine júla budúceho roku, ako aj to, že tu zostane viac ako mesiac. O odohratí festivalovej sezóny 2013 po pár rokoch sme sa bavili už počas jeho poslednej návštevy domova a aprílovom turné We support Occupy, avšak vzhľadom na jeho robotu v Austrálii je ťažké vybaviť si nejaké dlhšie voľno. Práve preto nás milo prekvapil jeho telefonát spred pár dní. Samozrejme sa z toho všetci tešíme,“ uviedli v decembri zostávajúci členovia skupiny.

Kapela Davová psychóza zatiaľ vydala štyri štúdiové albumy - Antropofóbia (1991), Svet žaluje (1992), Kríza vedomia (1998) a Nakŕmte prežratých (2004), jednu spoločnú nahrávku s formáciou Zeměžluč, DVD Davová psychóza 1988 - 2003 (2004) a jeden živý album Greatest shit live (2008).

Vo formácii Zlokot sa zišli Erik "Losos" Horák (Noisecut), Stanka Apfelová (Got Blue Balls), Lyrik (Modré Hory) a Mario Marcinek (Nourish My Fame). Posledného menovaného už nahradil Michal, ktorý pôsobil v kapele Noisecut. Hudobníci sa po prvý raz stretli v júni 2011, pričom skúšky sa naplno rozbehli vlani v septembri. Premiérový koncert absolvovali 13. októbra 2011 v bratislavskom Nu Spirite, vlani v októbri zase koncertovali so skupinou Korben Dallas.

Lákadlom bude aj Nick Cave

"Kapela presvedčila o svojich kvalitách hneď prvými nahrávkami, spievajú po slovensky, a pritom majú aktuálny svetový zvuk," napísali organizátori Pohody o formácii, ktorá v najbližších dňoch plánuje vydať svoj prvý album Slowakische Idiot. Obsahovať by mal aj doteraz zverejnené single Môj malý biznis a The Cure.

Jednou z najväčších hviezd tohtoročnej Pohody bude nepochybne formácia Nick Cave and The Bad Seeds, ktorej účasť zverejnili pred Vianocami spolu s kapelou Kaiser Chiefs a dídžejom Amonom Tobinom alias Two Fingers, ktorý sa predvedie s dídžejským setom. Popri nich organizátori festivalu v uplynulých týždňoch potvrdili aj účasť britskej skupiny Django Django, brazílskeho projektu Mixhell Iggora Cavaleru, Geoffa Barrowa s projektom Beak, waleskej skupiny Race Horses, kapely Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, českých formácií Zrní, Pražský výběr a Prago Union, slovenských zoskupení Para, Malalata, Kubo Ursiny a Provisorium a tiež americkej hudobníčky Maie Vidal.

Už skôr je známe, že sa na Pohode ukáže Orquesta Buena Vista Social Club v zostave s Omarou Portuondo, ďalej Justice (DJ set), Café Aman Istanbul, Bonga, Erol Alkan, Batida, Skip & Die, Kouyaté-Neerman, Anthony Joseph & The Spasm Band, O.Children a Cathy Davey. Permanentka na letné podujatie v súčasnosti stojí 69 eur. V ponuke sú aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, lístky na parkovanie aj na parkovanie karavanov. Kapacita festivalu je znova 30-tisíc ľudí.

Informácie pochádzajú z webovej stránky pohodafestival.sk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…