Na Pohode budú hviezdiť aj The Smashing Pumpkins
SITA
SITA

Na Pohode budú hviezdiť aj The Smashing Pumpkins

The Smashing Pumpkins z Chicaga predstaví na Pohode v Trenčíne skladby z najnovšieho albumu Oceania, ale tiež výber klasických hitov.

BRATISLAVA 7. januára - Na 17. ročníku multižánrového festivalu Pohoda, ktorý sa bude konať 11. až 13. júla na trenčianskom letisku, vystúpi aj americká alternatívno-rocková kapela The Smashing Pumpkins.

Organizátori podujatia o tom v pondelok informovali na svojej oficiálnej webstránke. Štvorčlenná formácia na čele so spevákom Billym Corganom predstaví na Pohode skladby z najnovšieho albumu Oceania (2012), ale tiež výber klasických hitov.

The Smashing Pumpkins vznikli v roku 1988 v Chicagu, pričom v rokoch 2001 až 2005 boli neaktívni. V súčasnosti majú na svojom konte deväť štúdioviek vrátane konceptuálnej nahrávky Teargarden By Kaleidyscope, ktorá vychádza postupne od roku 2009. Ich najväčšími hitmi sú skladby Today, Disarm, Bullet With Butterfly Wings, 1979, Tonight, Tonight, The End Is The Beginning Is The End, Ava Adore alebo Perfect. Ich piesne sa objavili aj na soundtrackoch k filmom ako Lost Highway (1997), Batman a Robin (1997) či Transformers (2007).

Jednou z najväčších hviezd bude Nick Cave

Spolu s The Smashing Pumpkins bude jednou z najväčších hviezd tohtoročnej Pohody formácia Nick Cave and The Bad Seeds, ktorej účasť organizátori zverejnili pred Vianocami spolu s kapelou Kaiser Chiefs a dídžejom Amonom Tobinom alias Two Fingers, ktorý sa predvedie s dídžejským setom.

Popri nich organizátori festivalu v uplynulých týždňoch potvrdili aj účasť britskej skupiny Django Django, brazílskeho projektu Mixhell Iggora Cavaleru, Geoffa Barrowa s projektom Beak, waleskej skupiny Race Horses, kapely Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, českých formácií Zrní, Pražský výběr a Prago Union, slovenských interpretov ako sú Vec, Para, Davová psychóza, Malalata, Zlokot, Kubo Ursiny a Provisorium a tiež americkej hudobníčky Maie Vidal.

Už skôr je známe, že sa na Pohode ukáže Orquesta Buena Vista Social Club v zostave s Omarou Portuondo, ďalej Justice (DJ set), Café Aman Istanbul, Bonga, Erol Alkan, Batida, Skip & Die, Kouyaté-Neerman, Anthony Joseph & The Spasm Band, O.Children a Cathy Davey.

Permanentka na letné podujatie v súčasnosti stojí 69 eur. V ponuke sú aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, lístky na parkovanie aj na parkovanie karavanov. Kapacita festivalu je znova 30-tisíc ľudí.

Informácie pochádzajú z webstránky www.pohodafestival.sk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…