Na Pohode budú hviezdiť aj The Smashing Pumpkins
SITA
SITA

Na Pohode budú hviezdiť aj The Smashing Pumpkins

The Smashing Pumpkins z Chicaga predstaví na Pohode v Trenčíne skladby z najnovšieho albumu Oceania, ale tiež výber klasických hitov.

BRATISLAVA 7. januára - Na 17. ročníku multižánrového festivalu Pohoda, ktorý sa bude konať 11. až 13. júla na trenčianskom letisku, vystúpi aj americká alternatívno-rocková kapela The Smashing Pumpkins.

Organizátori podujatia o tom v pondelok informovali na svojej oficiálnej webstránke. Štvorčlenná formácia na čele so spevákom Billym Corganom predstaví na Pohode skladby z najnovšieho albumu Oceania (2012), ale tiež výber klasických hitov.

The Smashing Pumpkins vznikli v roku 1988 v Chicagu, pričom v rokoch 2001 až 2005 boli neaktívni. V súčasnosti majú na svojom konte deväť štúdioviek vrátane konceptuálnej nahrávky Teargarden By Kaleidyscope, ktorá vychádza postupne od roku 2009. Ich najväčšími hitmi sú skladby Today, Disarm, Bullet With Butterfly Wings, 1979, Tonight, Tonight, The End Is The Beginning Is The End, Ava Adore alebo Perfect. Ich piesne sa objavili aj na soundtrackoch k filmom ako Lost Highway (1997), Batman a Robin (1997) či Transformers (2007).

Jednou z najväčších hviezd bude Nick Cave

Spolu s The Smashing Pumpkins bude jednou z najväčších hviezd tohtoročnej Pohody formácia Nick Cave and The Bad Seeds, ktorej účasť organizátori zverejnili pred Vianocami spolu s kapelou Kaiser Chiefs a dídžejom Amonom Tobinom alias Two Fingers, ktorý sa predvedie s dídžejským setom.

Popri nich organizátori festivalu v uplynulých týždňoch potvrdili aj účasť britskej skupiny Django Django, brazílskeho projektu Mixhell Iggora Cavaleru, Geoffa Barrowa s projektom Beak, waleskej skupiny Race Horses, kapely Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, českých formácií Zrní, Pražský výběr a Prago Union, slovenských interpretov ako sú Vec, Para, Davová psychóza, Malalata, Zlokot, Kubo Ursiny a Provisorium a tiež americkej hudobníčky Maie Vidal.

Už skôr je známe, že sa na Pohode ukáže Orquesta Buena Vista Social Club v zostave s Omarou Portuondo, ďalej Justice (DJ set), Café Aman Istanbul, Bonga, Erol Alkan, Batida, Skip & Die, Kouyaté-Neerman, Anthony Joseph & The Spasm Band, O.Children a Cathy Davey.

Permanentka na letné podujatie v súčasnosti stojí 69 eur. V ponuke sú aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, lístky na parkovanie aj na parkovanie karavanov. Kapacita festivalu je znova 30-tisíc ľudí.

Informácie pochádzajú z webstránky www.pohodafestival.sk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…