Legendárny David Bowie sa vracia s novým singlom
SITA
SITA

Legendárny David Bowie sa vracia s novým singlom

Muzikant zároveň na svojej oficiálnej webstránke davidbowie.com oznámil, že 11. marca vydá v Európe nový štúdiový album s názvom The Next Day.

BRATISLAVA 8. januára - Legendárny britský herec a hudobník David Bowie zverejnil v deň svojich 66. narodenín celkom neočakávane nový singel Where Are We Now? a videoklip k nemu režiséra Tonyho Ourslera.

Spoluautorom skladby, ktorá je prvou novinkou z jeho dielne po sedemročnej prestávke, je jeho dlhoročný spolupracovník Tony Visconti.

Singel sa už dá kúpiť v internetovom obchode iTunes. Muzikant zároveň na svojej oficiálnej webstránke davidbowie.com oznámil, že 11. marca vydá v Európe nový štúdiový album s názvom The Next Day. Ten sa už na iTunes dá predobjednať.

Album obsahujúci v základnej verzii 14 skladieb bude jeho prvou štúdiovkou po desiatich rokoch. Zatiaľ poslednou nahrávkou Davida Bowieho je album Reality (2003), s ktorou debutoval na tretej priečke britského rebríčka.

Po jej vydaní absolvoval v rokoch 2003 až 2004 koncertné turné, ktoré však pre zdravotné problémy musel prerušiť. V nasledujúcich rokoch sa v štúdiách objavoval len veľmi sporadicky. Zatiaľ naposledy sa naživo predstavil v novembri 2006 na charitatívnom koncerte Black Ball, kde sa ukázal po boku speváčky Alicie Keys.

David Bowie je jedným z najvýznamnejších hudobníkov v dejinách. Oceňované je najmä jeho inovátorstvo zo 70. rokov minulého storočia, ktoré sa prejavilo na jeho albumoch ako The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975) či Heroes (1977).

Na svojom konte má 23 štúdiových nahrávok, z ktorých predal viac než 140 miliónov kópií. Medzi jeho najznámejšie skladby patria single ako Space Oddity, Changes, Life on Mars?, Fame, Heroes, Ashes to Ashes, Under Pressure (feat. Queen), Let\'s Dance, China Girl alebo Dancing in the Street (feat. Mick Jagger).

Držiteľ dvoch Grammy a dvoch Brit Awards je podľa BBC 29. najvýznamnejším Britom v dejinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 označil ako 39. najlepšieho rockového interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 Bowieho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webovej stránky gigwise.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…