Dobré noviny pre deti: Ujo Adam, teta Eva a veľké červené jablko
Mária Bejdová
Mária Bejdová

Dobré noviny pre deti: Ujo Adam, teta Eva a veľké červené jablko

Minulý týždeň sme vám priniesli prvý príbeh zo série ôsmich krátkych biblických príbehov pre deti s názvom Biblia z Dúbravky. Toto  krátke čítanie pre malých škôlkarov si budete môcť každú nedeľu doobeda nájsť na našom portáli. Zaujímavé príbehy s morálnym ponaučením môžu poslúžiť nielen veriacim, ale všetkým rodičom, ktorí chcú svojim deťom odovzdať dobré hodnoty do života a tráviť s nimi spoločný čas pri čítaní. Do Vianoc sa tak dozviete nielen ako vznikol svet, ale aj čo je to koráb, čo znamená desať pravidiel, v čom sa ukrývala sila Samsona alebo prečo si na Vianoce dávame darčeky.

Foto: Zuzana Brlitová

Dávno pradávno existovalo na svete miesto, ktoré sa volalo Raj. Bolo to prekrásne miesto, kde kvitli kvety, rástli tu stromy s chutným ovocím a tiekli rieky, plné rýb.

Na tomto krásnom mieste žil prvý človek, ktorý sa volal Adam. Adam mal všetkého dosť, mal čo jesť i piť, spieval si s vtákmi a spával s líškami. Cítil sa však sám, lebo v Raji nežil nikto taký ako on. A tak poprosil Boha, dobrého deduška, aby mu pomohol. Keď Adam zaspal, Boh zobral jedno z jeho rebier a vytvoril z neho ženu Evu. „Toto je kosť z tvojich kostí a mäso z tvojho mäsa!“ Preto muž a žena odvtedy patrili k sebe, akoby boli jedno telo. A Adam sa už necítil sám.

V strede Raja rástol velikánsky strom. Bol to Strom poznania dobra a zla. V jeho korune sa lesklo krásne červené jablko, ktoré však Boh zakázal zjesť, aby sa Adamovi a Eve nič nestalo. Kde sa vzal, tu sa vzal, na strome sa však objavil ľstivý had. „Eva, ak budete jesť z tohto stromu, budete ako Boh - budete poznať čo je dobro a čo je zlo,“ prihovoril sa had Eve. Tá sa nechala zlákať a rozhodla sa, že ochutná krásne červené jablko a ponúkne aj mužovi Adamovi.

Keď Boh zistil, že Adam a Eva nepočúvali jeho rady a jedli zo zakázaného stromu, veľmi sa nahneval. Preklial hada, aby sa navždy len plazil po zemi a milého Adama i Evu vyhnal z krásneho Raja. „S námahou sa budeš živiť po všetky dni svojho života, až kým sa nevrátiš do zeme, z ktorej si bol vzatý, lebo prach si a na prach sa obrátiš! A ty budeš v bolestiach rodiť svoje deti!" povedal Adamovi a Eve.

Adam a Eva si nevážili to všetko, čo mali a urobili niečo zakázané – spáchali prvý hriech. Museli teda prijať svoj zaslúžený trest a z Raja odísť.

Stiahnite si maľovanku!

Stačí zadať svoju e-mailovú adresu do tohto formulára:

 

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…