Česko-Slovenský ples v Prahe má za sebou štvrtý ročník, bol vypredaný
TASR
TASR

Česko-Slovenský ples v Prahe má za sebou štvrtý ročník, bol vypredaný

V duchu hesla Ve dvou se to lépe tančí pretancovali dva spriatelené národy v pražskom Obecnom dome sobotňajšiu noc.

Ilustračné foto. — Foto: TASR - Ivan Majerský

Bratislava 20. februára (TASR) - Slováci a Česi si spolu po štvrtý raz zatancovali v sobotu 18. februára v Prahe na spoločnom plese Čechov a Slovákov. V duchu hesla Ve dvou se to lépe tančí pretancovali dva spriatelené národy v pražskom Obecnom dome sobotňajšiu noc na štvrtom ročníku Česko-Slovenského plesu, ktorý sa teší veľkej priazni návštevníkov. Tento rok bolo podujatie opätovne vypredané a zaplnené do posledného miesta.  

Domovom Česko-Slovenského plesu je Praha, avšak v sobotu to na červenom koberci chvíľkami vyzeralo, akoby bola jeho dejiskom slovenská metropola, nie tá česká. V hlavnej plesovej sále, grandióznej Smetanovej sieni, sa to len tak hemžilo osobnosťami, ktoré do stovežatej Prahy pricestovali z Bratislavy.

Žiadnemu fotoobjektívu neušli slovenské kráľovné krásy, dámy v úchvatných róbach - bývalá riaditeľka Miss Slovensko a v súčasnosti jedna z najznámejších osobností slovenskej filantropie Lucia Hablovičová a aktuálna riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková. Z Trenčianskych Teplíc pricestoval filmový znalec a zakladateľ Medzinárodného filmového festivalu Trenčianske Teplice Peter Hledík. Veľkú pozornosť prítomných médií i hostí pútali po celý večer slovenskí hostia žijúci v Českej republike, topmodelka Andrea Verešová a herečky Hana Gregorová aj Andrea Kerestešová Růžičková.

Štvrtý ročník Česko-Slovenského plesu si nenechali ujsť ani mnohé české osobnosti, medzi nimi herec Martin Dejdar, herečka Jitka Schneiderová, hudobník Felix Slováček, speváčka Monika Bagárová, česká Miss 2013 Gabriela Lašková Kratochvílová, módna návrhárka Taťána Kovaříková či fitneska Hanka Kynychová.     

Hviezdni hostia sa zabávali celú noc pri vystúpeniach rovnako hviezdnych účinkujúcich. Ples otvorila preslávená ária z opery La Traviata talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho v podaní česko-slovenskej opernej dvojice, sopranistky Štátnej opery Praha Pavlíny Senič a tenora Opery Štátneho divadla Košice Jaroslava Dvorského. Tanečnú časť plesu otvoril choreografiou z predstavenia Luskáčik Balet Národného divadla Praha. Nasledovali tanečné kolá za tónov hudby bigbandu Happyband Orchestra, s ktorým postupne vystúpila celá plejáda českých i slovenských sólistov - Ilona Csáková, Sisa Lelkes Sklovská, Tomáš Bezdeda či Matěj Vávra. Hudobným vrcholom programu v Smetanovej sieni boli vystúpenia Heleny Vondráčkovej, Celeste Buckingham a Dana Bártu.

Súčasťou slávnostného večera bol už tradične osobný pozdrav od ambasádorky charity plesu Lucie Hablovičovej, ktorá pre tento rok vybrala ako projekt, ktorý ples podporil, Domov sociálnych služieb Púchov-Nosice, ktorého zamestnanci aktívne pomáhajú mentálne postihnutým občanom začleniť sa do spoločnosti a zlepšiť ich celkovú životnú situáciu.

Celým večerom sprevádzala hostí už tradične česko-slovenská moderátorská dvojica, tentoraz v zložení Adela Banášová a Libor Bouček.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…