Letušky prehovorili: Toto si všímajú ako prvé, keď nastupujete do lietadla, a vy o tom ani neviete
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Letušky prehovorili: Toto si všímajú ako prvé, keď nastupujete do lietadla, a vy o tom ani neviete

Usmievavé a prívetivé letušky dokážu cestujúcim spríjemniť cestu, no ešte predtým si ich nenápadne, no dôkladne preklepnú. Zrejme by ste však neuhádli, čo si na vás všímajú úplne ako prvé.

Ilustračné foto — Foto: wikimedia

LONDÝN 24. marca - - Letecká doprava síce patrí medzi najbezpečnejšie, no stále so sebou nesie množstvo rizík. Aj preto pasažieri podliehajú takej prísnej kontrole ešte pred nástupom do lietadla. No aj pri vstupe na palubu ich čaká ešte jedna prísna, hoci nenápadná kontrola. Robia ju usmievavé letušky, ktoré si vás všímajú viac, ako by ste čakali.

Do lietadla iba v triezvom stave

Ako uviedol britský portál Independent s odvolaním sa portál Quora, letušky konečne prezradili, čo si všímajú na pasažieroch pri nástupe do lietadla. Na vysokej priečke sa umiestnila kontrola toho, či je pasažier opitý. Ako totiž prezradila istá palubná sprievodkyňa spoločnosti Lufthansa, možnosť, že bude takýto človek robiť problémy, je vysoká a preto sa mu nemusí podariť dostať na daný let.

„Pokiaľ sa objaví niekto pod vplyvom alkoholu, nechceme ho v lietadle,“ zdôraznila ďalšia letuška Janice Bridgerová. Iná letuška Amar Ramová zase uviedla, že v prípade evakuácie lietadla je cieľom urobiť tak do 90 sekúnd, a nikto nechce riskovať, že opitý cestujúci odmietne spolupracovať.

Ďalšími dôležitými vecami, ktoré si letušky všímajú, sú aj to, či ste fyzicky silný typ, alebo možný zamestnanec leteckej spoločnosti. Obidva typy cestujúcich totiž môžu pomôcť v prípade konfliktu alebo problému v lietadle. Silný typ svalovca môže pomôcť uzemniť neovládateľného pasažiera a zamestnanec leteckej spoločnosti v pozícii cestujúceho môžu pomôcť v prípade núdze.

Letušky takisto dávajú veľký pozor na to, či je pasažier chorý a v prípade, že áno, radšej by nemal nikam letieť. Jednak môže nakaziť ostatných, ale aj dostať sa do rizika vážnych zdravotných komplikácií. Vysoko v oblakoch je riešenie pomerne chabé. Pod prísnym drobnohľadom letušiek sú aj príliš vystrašení ľudia, ktorí potrebujú vtedy povzbudiť, a hendikepovaní, o ktorých sa zaujímajú o čosi viac, z dôvodu komfortu a zabezpečenia osobitnej pomoci. Na záver letušky ešte dodali, že sa zameriavajú aj na to, či sa nesnažíte prepašovať niečo nepovolené, napríklad vlastný alkohol alebo zvieratko.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…