Letušky prehovorili: Toto si všímajú ako prvé, keď nastupujete do lietadla, a vy o tom ani neviete
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Letušky prehovorili: Toto si všímajú ako prvé, keď nastupujete do lietadla, a vy o tom ani neviete

Usmievavé a prívetivé letušky dokážu cestujúcim spríjemniť cestu, no ešte predtým si ich nenápadne, no dôkladne preklepnú. Zrejme by ste však neuhádli, čo si na vás všímajú úplne ako prvé.

Ilustračné foto — Foto: wikimedia

LONDÝN 24. marca - - Letecká doprava síce patrí medzi najbezpečnejšie, no stále so sebou nesie množstvo rizík. Aj preto pasažieri podliehajú takej prísnej kontrole ešte pred nástupom do lietadla. No aj pri vstupe na palubu ich čaká ešte jedna prísna, hoci nenápadná kontrola. Robia ju usmievavé letušky, ktoré si vás všímajú viac, ako by ste čakali.

Do lietadla iba v triezvom stave

Ako uviedol britský portál Independent s odvolaním sa portál Quora, letušky konečne prezradili, čo si všímajú na pasažieroch pri nástupe do lietadla. Na vysokej priečke sa umiestnila kontrola toho, či je pasažier opitý. Ako totiž prezradila istá palubná sprievodkyňa spoločnosti Lufthansa, možnosť, že bude takýto človek robiť problémy, je vysoká a preto sa mu nemusí podariť dostať na daný let.

„Pokiaľ sa objaví niekto pod vplyvom alkoholu, nechceme ho v lietadle,“ zdôraznila ďalšia letuška Janice Bridgerová. Iná letuška Amar Ramová zase uviedla, že v prípade evakuácie lietadla je cieľom urobiť tak do 90 sekúnd, a nikto nechce riskovať, že opitý cestujúci odmietne spolupracovať.

Ďalšími dôležitými vecami, ktoré si letušky všímajú, sú aj to, či ste fyzicky silný typ, alebo možný zamestnanec leteckej spoločnosti. Obidva typy cestujúcich totiž môžu pomôcť v prípade konfliktu alebo problému v lietadle. Silný typ svalovca môže pomôcť uzemniť neovládateľného pasažiera a zamestnanec leteckej spoločnosti v pozícii cestujúceho môžu pomôcť v prípade núdze.

Letušky takisto dávajú veľký pozor na to, či je pasažier chorý a v prípade, že áno, radšej by nemal nikam letieť. Jednak môže nakaziť ostatných, ale aj dostať sa do rizika vážnych zdravotných komplikácií. Vysoko v oblakoch je riešenie pomerne chabé. Pod prísnym drobnohľadom letušiek sú aj príliš vystrašení ľudia, ktorí potrebujú vtedy povzbudiť, a hendikepovaní, o ktorých sa zaujímajú o čosi viac, z dôvodu komfortu a zabezpečenia osobitnej pomoci. Na záver letušky ešte dodali, že sa zameriavajú aj na to, či sa nesnažíte prepašovať niečo nepovolené, napríklad vlastný alkohol alebo zvieratko.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…