Zdenovi Chárovi prekazila oslavu narodenín prehra Bostonu
SITA
SITA

V nedeľu sa na ľade zámorskej NHL darilo iba domácim tímom. Oslávenec Zdeno Chára strávil na ľade 27 minút.

NEW YORK 18. marca - V nedeľňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL naplno zabrali domáce tímy. Zo Slovákov sa predstavil len Zdeno Chára, ktorý v pondelok oslavuje 36. narodeniny.

Chára strávil na ľade 27:03 min, počas ktorých vyslal na brankára súpera Tomáša Vokouna dve strely, avšak ani jedna neprešla za jeho chrbát. Boston podľahol v Pittsburghu 1:2.

Ottawa aj vďaka dvom gólom Švéda Jakoba Silfverberga zdolala Winnipeg 4:1.

Rus Alexander Ovečkin naštartoval presným zásahom v úvodnej minúte svojich spoluhráčov z Washingtonu v dueli s Buffalom (5:3), za ktoré nehral slovenský bek Andrej Sekera.

O osude vyrovnaného zápasu Edmonton - Nashville sa rozhodlo v záverečnej desaťminútovke, v ktorej skórovali domáci Lennart Petrell a Jordan Eberle. Hostia v poslednej minúte už len skorigovali na konečných 2:3 zásluhou Romana Josiho.

Správu aktualizujeme.

Pittsburgh - Boston 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 13. Crosby (Kunitz, Dupuis), 20. Vitale (C. Adams, Orpik) - 17. T. Seguin (P. Bergeron, Boychuk)

Ottawa - Winnipeg 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Latendresse (Alfredsson, Z. Smith), 19. Silfverberg (Gončar, C. Neil), 52. Turris (Alfredsson, Gončar), 53. Silfverberg (Zibanejad, Benoit) - 44. Bogosian (Hainsey, Ladd)

Washington - Buffalo 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Góly: 1. Ovečkin (M. Johansson, N. Bäckström), 26. Brouwer (Ribeiro, N. Bäckström), 30. Chimera (Brouwer, Ribeiro), 31. M. Johansson (Perreault, Ward), 56. Perreault (Ward) - 21. Hodgson (Vanek, Pominville), 34. Flynn (Foligno, Ennis), 46. Hodgson (Ennis, Pominville)

Edmonton - Nashville 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 29. Pääjärvi (J. Eberle, R. Whitney), 51. Petrell (Gagner), 56. J. Eberle (Hall, Petry) - 37. S. Weber (Josi, C. Smith), 60. Josi (M. Fisher, Butler)

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…